Kieruje do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Przenosi do strony głównej

Dolnośląska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

I MISTRZOSTWA DOIIB W KOLARSTWIE GÓRSKIM MTB W MIĘKINI MAMY ZA SOBĄ

W sobotę, 22 kwietnia 2023r., w promieniach wiosennego słońca rozegrały się I Mistrzostwa Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w kolarstwie górskim. Sprzyjała pogoda, dopisała frekwencja, dobre humory uczestników/zawodników  i chęć sportowej rywalizacji.

Zawody odbyły się w ramach cyklu maratonów rowerowych MTB Bikemaratom 2023, w którym  inauguracja sezonu tradycyjnie ma miejsce w Miękini. Równolegle z klasyfikacją Bikemaraton prowadzona była klasyfikacja naszych Mistrzostw na 3 dystansach: FUN – 21 km, CLASSIC – 35 km, MEGA – 58 km w klasyfikacji Kobiet, Mężczyzn i w grupach wiekowych, do lat 16 (bez dystansu MEGA)  oraz do 26 i  powyżej 26 lat. 

W Mistrzostwach DOIIB wystartowało 41 zawodników – członków Izby oraz ich rodzin. Najliczniej obsadzony był  dystans Classic Mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 26 lat, gdzie odnotowano ukończenie zawodów przez 18 zawodników związanych z DOIIB.  W zawodach wystartowało jeszcze kilku inżynierów, którzy uczestniczyli w nich bez ujawniania swojej przynależności do DOIIB. Liczymy, że w kolejnych zawodach zasilą oni również naszą klasyfikację.

W sumie, w pozostałych klasyfikacjach Bikemaraton na wszystkie trasy wyjechało 1202 zawodników.

W zawodach wystartowali również zawodnicy zrzeszeni w działającej przy Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa Drużynie Rowerowej DOIIB, w której zadebiutowało kilkoro jej nowych członków.

Nagrodą dla 3 pierwszych zawodników/zawodniczek na każdym dystansie i w każdej grupie wiekowej były medale pamiątkowe wręczane przez Wiceprzewodniczącego Okręgowej Rady DOIIB – Marka Kalińskiego. Przewidziane są również dyplomy, które zostaną przesłane pocztą.

Po zawodach był czas na rozmowy i wymianę doświadczeń nie tylko w tematach rowerowych, w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze.

Relację z zawodów przygotował Adam Leńczyk